Wszystkie wpisy 6 grudnia 2021

Jak przygotować się do kolejnej emisji akcji Kombinatu Konopnego? – poradnik przyszłego inwestora

Wielkimi krokami zbliża się kolejna emisja akcji naszej spółki. To szansa dla wszystkich tych, którzy z powodu błyskawicznego czasu trwania ostatniej emisji nie zdążyli się załapać, aby zostać naszymi akcjonariuszami, a także dla obecnych inwestorów, którzy mają niedosyt i chętnie powiększyliby swój portfel inwestycyjny. Niezależnie od motywacji – bardzo nam miło, że chcecie współtworzyć przyszłość Kombinatu Konopnego!

Co będzie niezbędne do zakupu akcji:

  • Sprawne połączenie internetowe
  • Posiadanie „Profilu Zaufanego”, podpisu osobistego lub kwalifikowane podpisu elektronicznego – możliwość elektronicznego podpisywania dokumentów
  • Ważny dowód osobisty
  • Trochę pieniędzy (bardzo ważny punkt!)
  • Trochę refleksu ; )

Aby zakupić akcje Kombinatu Konopnego należy:

Wejść na stronę akcje.wp.kombinatkonopny.pl lub odszukać kampanię Kombinatu Konopnego na stronie głównej www.crowdway.pl

Kliknąć przycisk „Kup akcje”  w jednym z dwóch miejsc:

A) z segmentu po prawej stronie, który widać od razu po wejściu na stronę kampanii

kupno akcji
Krok 1

B) z konkretnego pakietu widocznego po przewinięciu strony w dół:

zakup
Krok 2

Po kliknięciu przycisku „Kup akcje” jesteśmy przenoszeni do kolejnej strony – tu możemy wpisać dokładną ilość akcji, którą chcemy kupić, a system przeliczy nam ile złotówek trzeba będzie za to zapłacić. Następnie wystarczy kliknąć „Dalej”, aby przejść do kolejnego kroku.

emisja akcji
Krok 3

W tym kroku należy uzupełnić nasze dane: wskazać czy kupujemy jako osoba prywatna czy firma, aby uzupełnić PESEL i numer i serię dokumentu przyda się także wymieniony wcześniej dowód osobisty. Na tym etapie należy także zaznaczyć odpowiednie zgody, aby przejść do płatności za akcje.

emisja akcji
Krok 4

Zbliżamy się do końca – na następnej podstronie zobaczysz podsumowanie: ile akcji zakupisz, i ile finalnie za nie zapłacisz. Jeśli wszystko się zgadza, klinij w przycisk “Zapłać online”.

emisja akcji
Krok 5

Po kliknięciu przycisku zostaniesz przekierowany na stronę szybkich płatności: jeśli kupujesz rzeczy w internecie, ten widok z pewnością nie jest Ci obcy. W naszym przypadku do wyboru będzie znany i lubiany BLIK oraz możliwość “szybkiego przelewu”. Poniżej prezentujemy listę banków, które będą dostępne w trakcie wyboru płatności:

UWAGA! Za akcje nie będzie można zapłacić kartą!

formy płatności
Formy płatności

Po opłaceniu akcji otrzymasz dostęp do pliku PDF, który następnie należy podpisać profilem zaufanym poprzez rządową stronę lub wybrany bank, jeśli oferuje on taką usługę. Alternatywnie plik PDF, zawierający formularz zapisu na akcje może zostać podpisany podpisem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Instrukcję co do tego, jak podpisać plik profilem zaufanym, znajdziesz w video załączonym poniżej:

Instrukcja podpisu profilem zaufanym

Ostatnim krokiem będzie sprawdzenie skrzynki mailowej: tam już czeka na Ciebie wiadomość, w której znajdziesz odnośnik do strony, na której zamieszczasz podpisany profilem zaufanym, podpisem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym plik formularza zapisu na akcję.

Gratulacje! Wszystkie kroki, które trzeba wykonać, aby objąć akcje Spółki już za Tobą – reszta formalności leży po naszej stronie. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik oswoił Was z całym procesem, a w dniu emisji akcji przejdziecie go bez żadnych problemów. Powodzenia!

Aktualizacja 13:02, 8 grudnia 2021 – wygląda na to, że przeszliście go bez żadnych problemów, a Kombinat Konopny ustanowił nowy rekord w polskim crowdfundingu – DZIĘ-KU-JE-MY!!!

Autor: Bartek Święcicki

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze