Żywność konopna

Żywność konopna – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Konopie to nie tylko CBD. Zdecydowanie warto po nie sięgać także dla walorów smakowych oraz odżywczych. Jednym z najbardziej wartościowych przedstawicieli tej kategorii, jest tłoczony na zimno olej konopny, zawierający w sobie pożyteczne kwasy omega 6 i 3. To produkt o niesamowitym smaku, który świetnie nada się jako dodatek do sałatek i dressingów i nie tylko.

Także samo ziarno konopi, które może być bogatym źródłem składników odżywczych, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe, pełnowartościowe białko, minerały: wapń, cynk, miedź, żelazo, magnez oraz fosfor.

Do żywności konopnej możemy zaliczyć także herbatki konopne. W Kombinacie Konopnym produkujemy je w wersji klasycznej lub z dodatkami: lawendy z melisą, czy mięty z pomarańczą. Wbrew powszechnej opinii należy pamiętać, że herbaty konopne nie zastąpią nam olejków, czy kapsułek z CBD, a więcej o tym dlaczego tak jest, przeczytacie w artykule: Czy herbata konopna może być alternatywą dla olejków CBD?

W Kombinacie Konopnym uwielbiamy eksperymentować i oprócz konwencjonalnych produktów poszukujemy także nowych rozwiązań: dobrym tego przykładem jest tutaj np. cukier z CBD, który może być świetnym dodatkiem do domowych wypieków.

Co wyróżnia żywność konopną z Kombinatu Konopnego?

Staramy się, by nasze produkty były możliwie najbliższe naturze. Najlepsze krajowe i zagraniczne uprawy, kontrola procesów „od ziarenka, po sklepową półkę” finalnie składają się na produkt o bardzo wysokiej jakości, co jest szczególnie istotne jeśli bierzemy pod uwagę produkcję spożywczą.

Stawiamy także na bezpieczeństwo – wszystkie nasze produkty badamy zarówno we własnym zakresie, jak i zlecamy kontrolę zewnętrznym laboratoriom. Warto też podkreślić, że żywność konopna nie posiada właściwości psychoaktywnych.