Gospodarka Prawo 9 lutego 2023

Co w trawie piszczy #5 – Argentyńska Agencja ds. Konopi i Marihuany

W Argentynie powołana została nowa federalna agencja ds. regulacji przemysłu konopnego i medycznej marihuany.

ARRICAME, Agencja ds. Regulacji Przemysłu Konopnego i Medycznej Marihuany, „ma otwierać nowe drzwi w eksporcie dla przemysłu argentyńskiego i być odpowiedzią na silny światowy popyt”, jak stwierdził minister gospodarki Sergio Massa podczas konferencji z okazji otwarcia agencji. Dodatkowo rządzący liczą na stworzenie wielu nowych miejsc pracy. W wypowiedzi dla Voice of America Massa wyraża nadzieję, że podjęte kroki pozwolą na stworzenie przemysłu, który wygeneruje miejsca pracy, napędzi eksport i przyniesie spore zyski.

Argentyna zalegalizowała olejki z marihuaną w 2017 roku, wskutek czego pojawiły się rządowe uprawy marihuany wykorzystywane do celów badawczych oraz medycznych. W 2020 roku zalegalizowano domowe uprawy marihuany w celach leczniczych, sprzedaż produktów z marihuaną w aptekach oraz zobowiązano ubezpieczycieli do pokrywania kosztów leczenia marihuaną medyczną.

Francisco Echarren, który będzie szefował agencji, liczy, że przemysł konopny stworzy tysiące nowych miejsc pracy, wspomoże rozwój technologii i wprowadzi nowe produkty eksportowe. „Przed nami spore wyzwanie” ­ stwierdza Echarren podczas konferencji, „nie tylko aby postawić nową gałąź przemysłu na nogi, ale również by dostarczyć milionom Argentyńczyków i Argentynek jakościowe produkty poprawiające ich codzienne życie”.

Raport Hemp Today donosi, że miesiąc temu argentyńskie Ministerstwo Nauki ogłosiło plan inwestycji w wysokości 106 milionów USD, który obejmie trzynaście projektów badawczo-rozwojowych dotyczących konopi i marihuany na terenie sześciu argentyńskich prowincji.

Czy doczekamy się kiedyś powołania podobnej instytucji w Polsce? Pozostaje nam cierpliwie czekać ze skrzyżowanymi palcami.

(Emmanuel Kejos)

Na legalizację marihuany jeszcze sobie trochę poczekamy – w tym czasie polecamy korzystać z naturalnej suplementacji olejkami i kapsułkami konopnymi o pełnym spektrum kannabinoidów:

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze