Gospodarka Prawo 25 maja 2021

Konopie przyciągają oszustów. Uwaga na piramidy finansowe!

Oto następna historia z cyklu: nie wszystko złoto, co z konopi! Trójka oszustów z USA zgarnęła dla siebie blisko 700 mln dolarów, wykorzystując naiwność inwestorów mamionych sukcesem konopnego biznesu. Podajemy tę informację jako przestrogę!

To niebywałe, że mimo tak wielu udokumentowanych i nagłaśnianych oszustw, wciąż pojawiają się kolejne i trafiają na podatny grunt. Ten grunt podszyty jest… chęcią szybkiego wzbogacenia się, która tłumi wszelkie inne myśli mogące powstrzymać nas od wchodzenia w niepewne inwestycje.

Jak informuje GANJAPRENEUR, zmyślona firma MR Cattle Production Services LLC, specjalizująca się rzekomo w handlu bydłem we współpracy z równie niepoważną Universal Herbs LLC z Kolorado, w latach 2017-2019 miały zgarnąć z rynku co najmniej 650 mln dolarów.

Potencjalnych inwestorów kuszono obietnicami, że pieniądze wesprą bezpośrednio działalność obu firm i bardzo szybko przyniosą tak mocno pożądany zysk.

SPRAWDŹ TEŻ: Czy można przekonać pszczoły do produkcji miodu CBD?

Całość okazała się być wyłącznie spiskiem, w ramach którego jedynymi zarabiającymi byli trzej właściciele fikcyjnych firm. W kluczowym momencie cwanego procederu między różnymi kontami bankowymi przerzucano kwoty sięgające 140 mln dolarów i właśnie to zwróciło uwagę pracowników banków.

Co ciekawe, ludzi pompujących swoje ciężko zarobione środki w fałszywy biznes nie zwiodło nawet to, że system budził wyraźne skojarzenia z typowym schematem piramidy finansowej.

“Obrotnym” oszustom grozi teraz od 10 do 30 lat więzienia. Najpewniej zapłacą też gigantyczne kary finansowe.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze